Quiz Add@Me
Instrukcja gry


Doskonal swoje umiejętności i sprawdź, ile wiesz o osobach z niepełnosprawnościami.


Witamy w świecie ludzi z niepełnosprawnościami! Zapraszamy do interesującej gry, w której możesz sprawdzić swoją wiedzę. Łatwa i przyjemna gra jest skierowana do Ciebie, nawet jeśli myślisz, że nie wiesz nic o osobach z niepełnosprawnościami. Po prostu wejdź na platformę trivial.ambassadorsofdiversity.eu i zagraj! Wygrana może być Twoja!


O grze


Nasza gra składa się z quizów i jest skierowana do każdego. Wystarczy czytać i klikać. Twoim zadaniem jest wybrać prawidłowe odpowiedzi, ale to nic strasznego. Jeśli przegrasz rozgrywkę, będziesz mieć następną szansę na wygranie odznaki. Im więcej odznak dostaniesz, tym większym będziesz ekspertem!

Po rozpoczęciu gry możesz wybrać jedną z sześciu kategorii. Dostaniesz 10 wylosowanych pytań z odpowiedziami, z których tylko jedna jest prawidłowa, więc zastanów się i podejmij właściwą decyzję. Po zakończeniu testu otrzymasz swój wynik. Jeśli wynosi on minimum 5 punktów, dostaniesz odznakę. Spróbuj zebrać tyle odznak, ile dasz radę i porównaj wynik z innymi graczami!


Jak zostać graczem?


Bez względu na to, kiedy dowiesz się o grze, dostaniesz szansę wartą odznaki. Po prostu wejdź na ambassadorsofdiversity.eu i postępuj wg instrukcji. Nie powinno być problemu, bo wierzymy, że jesteś biegłym użytkownikiem nowoczesnych technologii, ale niektóre informacje mogą być dla Ciebie bardzo ważne. Zatem kiedy już wejdziesz na powyższą stronę, załóż konto i kliknij link aktywacyjny, który wyślemy Ci mailem. Po aktywacji konta możesz zacząć grać i zostać mistrzem wiedzy o niepełnosprawnościach. Po prostu wybierz jedną z sześciu kategorii, zaznacz swoje odpowiedzi i sprawdź, czy jesteś mistrzem. Gdyby coś poszło nie tak, nie poddawaj się, masz kolejną szansę. Możesz grać tyle razy, ile chcesz a twoje wyniki zostaną zarejestrowane.


Dla kogo jest ta gra?


Jest dla Ciebie i Twoich rówieśników. Możesz grać sam lub w zespole. Wtedy jeden lub jedna z Was rozwiązuje quiz przy cennym wsparciu pozostałych członków grupy. Możecie spędzić czas dobrze się bawiąc i ucząc jednocześnie. Jeśli jesteś nauczycielem, zachęć swoich studentów do gry. Każdy może zostać mistrzem wiedzy o niepełnosprawności we wszystkich kategoriach. Spróbuj, baw się dobrze i ucz się o osobach z niepełnosprawnościami, które są częścią społeczeństwa i które możesz spotkać pewnego dnia!


Podsumowanie


Gra jest zarówno przydatną pomocą edukacyjną jak i formą rozrywki. Może sprawdzić Twoją wiedzę i być odprężającym zajęciem. Można grać samemu lub z przyjaciółmi. Można używać gry również podczas warsztatów o różnych rodzajach niepełnosprawności jako rozgrzewki, w przerwie między różnymi blokami tematycznymi lub na koniec zajęć w celu sprawdzenia wiedzy zdobytej podczas warsztatów.

Uczestnicy mogą grać na swoich własnych kontach, ale można też podzielić ich na małe grupy. Każda grupa wybiera osobę, która będzie zaznaczać odpowiedzi zgodnie z decyzją grupy.

Aby grać, potrzeba jedynie konta, czasu minimum 20 minut, chęci i smartfona lub komputera. Uczestnicy mogą sprawdzić swoją wiedzę, rywalizować i uczyć się pracy w zespole. Gra może być również bardzo przydatna w szkole podczas zajęć o niepełnosprawnościach, tolerancji i niedyskryminacji, czy na innych lekcjach (muzyka, sztuka, WF).

Jak zacząć grać?

Potrzebujesz konta. Aby je utworzyć, postępuj wg poniższych kroków:

Kliknij tutaj, aby zarejestrować się na platformie.

Wypełnij wszystkie pola na stronie (login, hasło, imię, nazwisko, miejscowość), następnie wybierz kraj i kliknij przycisk „Utwórz nowe konto”.

Dostaniesz e-mail z linkiem aktywacyjnym. Kliknij link i zaloguj się.

Zanim zaczniesz grać, możesz najpierw dokonać kilku zmian na swoim profilu (dodać zdjęcie profilowe, plik audio lub video, napisać coś więcej o sobie). Możesz zmienić ustawienia w menu. Jeśli chcesz zagrać, wybierz jeden z quizów pod nagłówkiem „Quizy”. Aby dołączyć do gry, nie potrzebujesz żadnego klucza, wystarczy kliknąć przycisk pod wprowadzeniem do quizu. Aby grać, kliknij przycisk „Rozpocznij quiz”. Będziesz odpowiadać na pytania. Wybierz jeden z trzech przycisków – ten, który według Ciebie jest z prawidłową odpowiedzią. Następnie kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść do następnego pytania.


Po udzieleniu odpowiedzi na dziesięć pytań zakończysz test, z wyjątkiem quizu Mistrz Różnorodności, który składa się z 12 pytań. Po ukończeniu testu możesz ponownie sprawdzić odpowiedzi i powrócić do quizu, aby je poprawić lub zapisać. Po zapisaniu odpowiedzi dostaniesz informację zwrotną – będziesz wiedzieć, ile masz punktów i które odpowiedzi są poprawne, a które nie. Możesz jeszcze raz podejść do testu, ale pytania są dobierane losowo i nie będą takie same.


Dobrej zabawy i powodzenia!


Kilka praktycznych wskazówek, jak korzystać z gry podczas warsztatów i lekcji

Do wyboru jest sześć kategorii (plus dodatkowa kategoria, która jest mieszanką wszystkich kategorii).

  1. Wiedza o niepełnosprawności
  2. Alfabet brajla
  3. Sport
  4. Sztuka i muzyka
  5. Historia
  6. Technologie wspomagające

Gra może być używana jako działanie podnoszące świadomość lub testy sprawdzające wiedzę i sprawiające, że warsztaty czy lekcje są bardziej interesujące.

Można używać quizów na końcu lekcji, aby sprawdzić wiedzę i uwagę uczniów. Podczas warsztatów gra będzie również dobrym narzędziem do sprawdzenia, czy uczestnicy słuchali uważnie albo jako przerwa między kolejnymi częściami warsztatów.

Można na to przeznaczyć od 20 min do godziny lub nawet więcej – w zależności od potrzeb i możliwości. Na jednych warsztatach mogą być wykorzystane pytania z jednej kategorii, ale można również użyć kilku lub nawet wszystkich, w zależności od tego, co pasuje do tematu warsztatów i od potrzeb, limitu czasu itd.

Dostępny jest również specjalny quiz, o nazwie „Mistrz Różnorodności”, który łączy w sobie 12 losowych pytań, po dwa z każdej kategorii wspomnianej powyżej. Jeśli zdasz ten quiz, Ty (albo Twój zespół) dostaniesz odznakę „Mistrza Różnorodności”!

W zależności od rozmiaru Twojej grupy, możesz podzielić uczestników na mniejsze zespoły (grupa zaczyna się od dwóch osób, ale może być większa).

Można to zrobić, aby stworzyć rywalizację pomiędzy grupami – to uczyni grę żywszą i bardziej interesującą.

Każdy zespół powinien grać na jednym urządzeniu, z jednym kontem.


Kliknij link poniżej, aby zacząć grę teraz!